⚡️ Nové výkresy v databázi ⚡️[ 20.02.2024 - (ossack ]
Do databáze bylo dnes přidáno celkem 2️⃣1️⃣ nových výkresů z ŽSV III. Králíky, IV. Opava a ŽSV II. Hlučín. Prohlédnout si můžete velmi zajímavý výkres vzduchotechniky v dělové výsuvné otočné věži K-Ba-S 22 tvrze Bouda, zajímavé objekty na levém křídle tvrze Orel a neméně zajímavé kousky na Opavsku, včetně dvou jednopatrových krasavců.
Výkresy nám opět připravil ze svých podkladů a podkladů kamarádů Ivo Vondrovský, kterému patří opět náš velký dík!
 
 
Nové výkresy v databázi - ŽSV VI. Trutnov a ŽSV II. Hlučín[ 12.01.2024 - (ossack ]
Hned z kraje letošního roku přinášíme hutnou várku výkresů objektů na Trutnovsku, které jsou z pera (resp. zde myši) Ládi Čermáka - 100 výkresů celkem a deset kousků z MO, kde jde o výkresy Iva Vondrovského, Oldy Gregara a Josefa Durčáka.
Láďo, Ivo a Oldovi a panu Durčákovi tam nahoru velký dík! Myslím, že bude čím se o víkendu kochat.
 
 
⚡️Kompletní kabelová síť ŽSV V. Náchod ⚡️[ 01.10.2023 - (ossack ]
Od pátku 29.9.2023 je v databázi a zároveň i interaktivní mapě opevnění k dispozici kompletní rekonstruovaná kabelová síť, jež měla propojovat objekty v oblasti ŽSV V. Náchod.
Nedávno jsme na Facebooku avizovali pokračování plodné spolupráce s kolegy z ropiky.net a ta již nese své další ovoce.
Díky kolegovi Petrovi Šenkyříkovi a jeho archivní práci se tak podařilo databázi a mapu obohatit o tuto nepochybně zajímavou část, kterou mnozí z Vás jistě uvidí poprvé.
Bohužel, Mnichov přišel tak brzo, že se nestačilo v této věci ani kopnout do země, ale podklady byly zpracovány do nejmenšího detailu a v zásadě se mohlo do pár dnů začít.
V naší interaktivní mapě si tak můžete zcela nově prohlédnout předpokládaný stav kabelové sítě s napojením nejen na objekty těžkého opevnění, ale i na polní pozorovatelny.
Raději znovu upozorňuji, že z objektů této sítě nic nebylo započato a objekty neexistují. Jde o projekci dle velmi detailních stavebních podkladů jak měla síť vypadat.
Petrovi patří velký dík za skvělou práci a poskytnutí perfektně zpracovaných podkladů.
 
 
⚡️Nové výkresy v databázi ⚡️[ 29.09.2023 - (ossack ]
Do databáze dnes přibylo pár výkresů nepostavených objektů a jednoho objektu postaveného. Můžete se tedy podívat jak měl vypadat objekt K-S 1, omrknout K-S 53b s hlavní výzbrojí (1 těžký kulomet) pouze pod pancířem v KD a navíc sdílející agregát se sousedním K-S 53a, no a konečně pak zhodnotit nerealizované projekty objektů N-S 1, N-S 2, N-S 3 a N-S 4.
Jde o původní návrhy, kde pak ale došlo ke změně výzbroje a objektům bylo přidáno jedno dvojče, tedy byly nakonec zvětšeny. Úhel spojnic hlavních zbraní se neměnil, objekty byly jen trochu přifouknuty. Takže čistě pro zajímavost. Plány nových realizací všech čtyř objektů se bohužel už nedochovaly, nebo o nich nevíme.
Vše opět pečlivě připravil kolega Ivo Vondrovský, kterému tímto opět děkujeme!
 
 
⚡️Nové výkresy v databázi ⚡️[ 07.07.2023 - (ossack ]
Do databáze nám přibyly další výkresy zpracované od Iva Vondrovského. Pohybujeme se tentokráte v oblasti ŽSV VI. Trutnov, podúsecích Odolov a Žaltman. Užijte si tak výkresy T-S 27 a jeho sousedů T-S 28, T-S 29, T-S 30 a T-S 31.
U některých byly zapracovány i stavební úpravy jež se objevily dodatečně v původních plánech. Mimochodem jen potvrdily zvláštnost T-S 28, což je pro mě jeden z nejzajímavějších objektů opevnění. Nejen kvůli rozmístění zbraní a osazení, pro araby zcela neobvyklého ZP, ale navíc tento ZP měl být odolnosti I.
Přeji příjemné pokochání a Ivo, Tobě velký dík!