Tvrze v plánech[ 2.6.2021 - (ossack ]
Do databáze byly přidány další výkresy kolegy Zdeňka Komance. Tentokrát si přijdou na své fandové tvrzí, situací jejich podzemí a půdorysů včetně začlenění do vrstevnicových map.
Na které tvrze se dostala řada tentokrát? No přece na ty o kterých se hovoří jako o pěti stavebně dokončených.
  • Adam
  • Bouda
  • Hanička
  • Horka
  • Smolkov
Kochejte se 🙂, je čím a Zdeňkovi patří obdiv za mistrovství práce s tuší, metrem a trpělivost a samozřejmě velké poděkování!
 
 
Výkresy dělostřeleckých srubů tvrze Adam a zkušebního objektu EC[ 31.12.2020 - (ossack ]
Pokud jste snad nezaznamenali, což bych se divil, ale může se stát, do databáze byly nahrány nové výkresy kolegy Zdeňka Komance a dále Iva Vondrovského, který poskytl resp. Vladimíra Franceva, který pořídil. Jedná se tentokrát o velmi speciální objekty - jediný stupněný dělostřelecký srub našeho opevnění - K-Am-S 45 Jabůrek a dále pak K-Am-S 43 Veverka - oba veřejnosti nepřístupné z interiéru a tak to asi už navždy zůstane.
A tím třetím do party je cvičný objekt EC pro testy 8cm kanonu a 10cm houfnice na střelnici Akciové společnosti dříve Škodových závodů v Plzni - Záhorie/Hľboké.
Kochejte se a my samozřejmě všem výše uvedeným kolegům moc děkujeme!
 
 
Kabelová studna KS 55 / I. /C nalezena![ 7.12.2020 - (ossack ]
Další ze střípků historie kabelového propojení objektů těžkého opevnění zapadl do skládačky a "připojil" tak velmi důležitou pozorovatelnu R-S 91 do dosud neúplné kabelové sítě - tedy co do zdokumentování. Studnu nalezl specialista na tyto desítky let ztracené pozůstatky, kolega Michal Varyš a to za pomoci podkladů kolegů Petra Bělošického, Mirka Urbana a Davida Pekaře.
 
 
Bunkry jsou na prodej[ 18.8.2020 - (ossack ]
... no, asi je Vám jasné, že to tak horké nebude a novinové články na toto téma se kterými se každoročně v tomto období roztrhne pytel jsou občas úplně mimo. Jaká je realita a jaké jsou možnosti? To jsme se snažili shrnout v článečku na 'našem' Facebooku.
 
 
Opožděný vánoční dárek[ 13.1.2020 - (ossack ]
jak jste si asi všimli, do databáze nám přibyla nová várka výkresů od kolegy Zdeňka Komance. Jde o 32 výkresů ze tří podúseků - Mladkov, Adam a Jedlina.
Můžete si tak prohlédnout výkres jak lomeného "monstra" K-S 36, tak i jediný říman s ženijním průlezem na našem opevnění, kterým není nikdo jiný než K-S 49.
Zdeňkovi patří náš velký dík za skvělou práci s metrem, pásmem, úhloměry, tuší, pauzákem a neskutečné kvantum času, které této práci věnoval. Michalovi Prášilovi neméně velký dík za naskenování.
Pánové, díky za to, že jste!!!